معنی ایموجی گل رز قرمز چیست؟

زمان مطالعه : 0 دقیقه

گل رز نماد چیست ؟

هرگز با خود اندیشیده اید گلی که به دیگران کادو می دهید می تواند چه معنی ای داشته باشد؟ گل به تنهایی بسیار زیبا است ولی برای تکمیل این زیبایی بهتر است بدانیم برای چه کسی و در چه زمانی، چه گلی بخریم. در گل ها، رنگ ها بسیار مهم هستند به حدی که هدیه دادن یک شاخه گل مثل گل رز در دو رنگ مختلف، می تواند تفاوت معنایی بسیاری داشته باشد. به همین دلیل تصمیم داریم امروز این نماد ها و معانی گل ها و رنگ های گل ها را برای شما توضیح دهیم.

گل رز یکی از با قدمت ترین و محبوب ترین گل های جهان است. صدها سال است که نماد عشق است. در یونان باستان و روم باستان، برای مدتی طولانی، گل رز برای انتقال پیام هایی بدون استفاده از کلمات به یک دیگر اهدا می شد. در زبان لاتین کلمه ی محرمانه(Sub rosa) به معنی تحت رز است. این نشان دهنده ی اهمیت و کاربرد گل رز در انتقال پیام های محرمانه در اروپا بوده است.
اما هر رنگ گل رز معانی مختلفی را می رساند. از رنگ قرمز شروع می کنیم٬

رز قرمز نماد عشق و شور پایدار است. رز سفید نماد فروتنی و بی گناهی و پاکی است. رز صورتی نماد قدردانی کردن و تحسین است. رز نارنجی نماد شور و اشتیاق است. رز بنفش نماد جادویی بودن و عشق در نگاه اول است.

گل رز از تیره گل سرخ و حدود 150 گونه دارد.

گل رز یکی از پرطرفدارترین گل های کره زمین است و در کشور ما نیز طرفداران زیادی دارد. از این رو به این گل ملکه گل ها گفته می شود.

گل رز در رنگ های مخالف همچون قرمز، سفید، زرد، لب صورتی، صورتی و … وجود دارد.

گرچه با روش های مختف رنگ آمیزی می توان انواع رنگ را در گل رز سفید ایجاد کرد.

گل رز در رنگ های مختلفی وجود دارد که هر یک نمادی از بیان احساس خاص می باشد.

برای مثال رز قرمز که طرفداران بسیار زیادی دارد نمادی از بیان احساس عاشقانه و شور و هیجان می باشد، رز سفید نمادی از پاکی و خلوص و فروتنی، رز زرد نشانه از دوستی و محبت و رز صورتی برای ابراز تشکر اهدا می شود.

اما به طور کلی گل رز  نمادی از عشق، علاقه و صمیمیت می باشد.

استفاده ایموجی گل رز

ایموجی گل رز

گل سرخ نشانه عشق آتشین است عشقی که عاشق می خواهد

خود را در میان شعله هایش قربان معشوق نماید و عاشقان با فرستادن گل رز این حس را منتقل میکنند

می توانید در بخش گل رز و انواع آن به همراه عکس ها و نشانه ها با این گل خارق العاده بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *