زمان مطالعه : 0 دقیقه

گل ممکن است به شکل های مختلف در خواب دیده شود .ممکن است خواب باغی پرگل ببینیم و یا خواب ببینیم گلی می چینیم . برای دانستن تعبیر خواب گل با ما همراه باشید .

دیدن گل های خشک شده به معنی این است که شما در عشقتان شکست خورده اید . احتمالا خیانتی اتفاق افتاده است
دیدن باغی از گل های زیبا نشان دهنده این است که شما در زندگی خود فرد موفقی هستید.

دیدن گل های تازه و جوان نشان دهنده زندگی شاد است
ویران شدن باغ گل نشان دهنده بیماری و یا افسردگی شماست
لمس کردن گلبرگ های گل نشان دهنده این است که شما از یک بیماری سخت خلاص شده اید.
وجود گل بر روی دریا نشان می دهد که شما فرد شادی هستید و روح و روان شما بسیار سالم است
چیدن گل های تازه به معنی شروع یک کسب و کار خوب است
اگر در خواب ببینید که هر چقدر تلاش می کنید نمی توانید گل را بچینید به این معنی است که شما در رسیدن به آرزوهای خود موفق نبودید و ناامید شده اید.
کاشتن گل در گلدان به این معنی است که شما به آرزوی خود رسیده اید
قدم زدن بر روی گل ها نشان دهنده این است شما در رابطه عشقی خود دچار مشکل شده اید .

سبد گل

خریدن گل در خواب

اگر در رویا ببینید که در حال خریدن گل هستید به این معنی است که شما به خانه جدیدی اسباب کشی کرده اید و یا بعد از مدت ها صاحب خانه شده اید.ممکن است وسایل خانه خود را عوض کرده اید و یا حتی ممکن است در محل کار خود مقام بهتری به شما داده شده است و افزایش حقوق پیدا کرده اید.

تعبیر خواب گلخانه

در صورتی که در خواب ببینید تعداد زیادی گل در گلخانه دارید و به آنها رسیدگی می کنید به این معنی است که شما شغل خوبی دارید و برنامه ریزی های شما برای کسب درآمد به نتیجه رسیده است و احساس می کنید آینده شما تامین است .اگر مجرد هستید احساس می کنید وقت آن رسیده است که از خانواده خود جدا شده و خانه مستقلی برای زندگی مجردی خود دست و پا کنید.

دیدن لباس گل دار و لباس گل گلی در خواب

این خواب را معمولا خانم های می بینند .اگر زنی در خواب ببیند که لباس گل دار به تن کرده است نشان دهنده این است در بین بین اطرافیان و جامعه خود مورد تحسین است و اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد. شما از بابت ظاهر و زیبایی خود کاملا راضی هستید و حتی شاید کمی غرور نیز دارید.

اگر در خواب ببینید که به کسی گل هدیه می دهید نشان دهنده این است که شما عزیزان خود را بسیار دوست دارید و در صورتی که هرگونه نیاز مالی داشته باشند و شما امکان کمک داشته باشید به هیچ عنوان این کمک را از انها دریغ نخواهید کرد.اگر شما یک مرد هستید و در خواب ببینید

که به زنی که نمی شناسید گل هدیه دادید نشان دهنده این است که همسر خود را رنجانده اید و از کار خودتان پشیمان هستید و دوست دارید که او شما را از ته دل ببخشد.

گل رز قرمز جاودان

تعبیر خواب گل شیشه ای

اگر در خواب ببینید که یک گل شیشه ای و یا کریستال دارید به معنی این است که کسب و کار شما بسیار پرسود است و رونق گرفته است .شما احساس می کنید پایه های زندگی خود را محکم کرده اید و در آینده مشکلی از لحاظ مالی نخواهید داشت .

داشتن گل فروشی

اگر در خواب ببینید که گل فروشی دارید به معنی این است که شما به آنچیزی که آرزو دارید رسیده اید و اعتماد بنفس بسیار بالایی دارید . شما احساس می کنید به هر چیزی که اراده کنید می توانید دست پیدا کنید.شما فرد اجتماعی هستید و دوستان و آشنایان بسیاری دارید .

به طور کلی از نظر معبران قدیمی و اسلامی دیدن گل در خواب معمولا خوب است.اگر در خواب ببینید که گلی را چیده اید نشان دهنده شادی و لذت زودگذر است .

تعبیر خواب انواع گل ها

تعبیر خواب گل محمدی: و گل رز هر چه تعبیر خوب است برای گل رز و گل محمدی است. و از همه گل ها بهترند

تعبیر خواب گل بنفشه: اگر زنی در خواب ببیند بنفشه چیده و به شوهر خودش داده است، یعنی شوهرش او را طلاق می‌دهد.

تعبیر خواب گل نیلوفر: اگر ببینی نیلوفری چیده و آن را به غلام خودت داده‌ای، یعنی آن غلام فرار می‌کند.

تعبیر خواب گل سوسن: اگر زنی در خواب ببیند که گل سوسن چیده و آن را به شوهرش داده است، یعنی شوهرش او را طلاق می‌دهد و اگر ببیند به غلام خودش داده است، یعنی غلامش فرار می‌کند.

تعبیر خواب گل یاسمن: اگر ببینی کسی به تو یاسمن داده است، یعنی میان شما جدائی می‌افتد.

تعبیر خواب گل لاله: اگر ببینی لاله‌ای چیده و آن را به همسر خودت داده‌ای، یعنی از او طلاق می‌گیری.

تعبیر خواب گل نرگس: مردی لطیف می‌باشد.

اگر زنی در خواب ببیند که نرگس تازه دارد، تعبیرش این است که صاحب فرزندی دختر و زیبا می‌شود، ولی اگر شوهر ندارد، یعنی ازدواج می‌کند.

تعبیر خواب گل لاله: اگر ببینی لاله‌ای چیده و آن را به همسر خودت داده‌ای، یعنی از او طلاق می‌گیری.
تعبیر خواب گل نسرین: اگر ببینی کسی به تو دسته‌ای نسرین داده است، یعنی میان شما بحث و جدل و بگومگو به وجود می‌آید.

تعبیر خواب گل قرمز و سرخ: دیدن گل قرمز در خواب نشان دهنده این است که شما چگونه به موضوعات بد یا اتفاقات خطرناک توجه می‌کنید. شاید این رؤیا بازتابی از لذت بردن از رخ دادن وقایع ناگوار برای انسان‌های بد باشد. مشاهده نابودی دشمنان، ذلت و بدبختی افراد پست همگی از نشانه‌های دیدن گل سرخ در خواب است.

تعبیر خواب گل شمعدانی: اگر پسری جوان و مجرد خواب یک گلدان شمعدانی را فارغ از هر رنگی ببید به علامت یک ازدواج سریع و تولد نوزاد پسر می باشد.

و خط پایانی: آنچه که در زندگی همه ما رخ می دهد درصد زیادی از آن را افکار و نگرش ما انتخاب می کند پس هر چه در حقیقت و بیداری مثبت اندیش باشید به طبع خواب های زیبا و رویدادهای خوبی برای شما پیش می آید.
دیدن دسته گل پژمرده، نشانه بیماری و مرگ برای شما یا عزیزانتان است.

چنان چه ببینیم در حیاط خانه ما درخت گلی است، بزودی با دوستی که مشتاق او هستیم ملاقات می کنیم.

تعبیر خواب گذاشتن گل در گلدان این است که در حال حاضر زندگی آرامی دارید و همه چیز همانطور که انتظار دارید پیش می رود و این الگو برای مدتی در زندگی شما ادامه خواهد یافت.

تعبیر خواب گلدان پر از گل

رسیدن خبر های خوش،دعوت شدن به جشن عروسی نامزدی و یا عقد تعبیر خواب گلدان پر از گل است مشروط به اینکه آن را در دست دیگران ببینیم و چنان چه صاحب رویا گل خرید و یا گلدان هایی را مملو از گل دید تعبیر این است که بزودی داماد خواهد شد.

تعبیر خواب چیدن گل

تعبیر خواب چیدن گل دارای تعبیری خنثی است و نشان دهنده میل و اشتیاق شما به کسب دانش و یادگیری در هر مکانی است که به آن جا سر می زنید. این ویژگی یکی از مهم ترین بخش های شخصیت شما است. شما احساس می کنید که برای خودسازی و تبدیل شدن به انسانی کامل نیاز دارید که به این روند ادامه بدهید. تعبیر خواب چیدن گل های جدا از شاخه، غم و اندوه است.

تعبیر خواب دیدن دشت گل

تعبیر خواب دشت گل نشان دهنده عشق شما نسبت به نزدیکانتان است. اگر دشتی پر از گل را در خواب ببینید، این خواب نشان دهنده میزان عشقی است که شما به این افراد می دهید.
این گل ها در شما احساس گرمی و عشق را به وجود می آورد و نشان دهنده آن است که شما تا چه اندازه اطرافیان خود را دوست دارید. بعلاوه این خواب می تواند با همسر یا شریک عاطفی شما در ارتباط باشد و نمایانگر میزان خوشحالی و عشقی است که شما در حال حاضر از بودن در کنار او احساس می کنید.

تعبیر خواب پروانه روی گل نشان دهنده آن است که دورانی خوب و خوش پیش روی شما است. شانس و اقبال زیادی در پروژه های بعدی به شما روی خواهد کرد و همه آن ها با موفقیت به پایان می رسند. بعلاوه این خواب با حرکت در ارتباط است و شاید قرار است شما به جایی بروید و اوضاع در نهایت به نفع شما خواهد بود.

نظرات (4)

 1. رز

  تعبیر خواب ” مریم گلی ” چیست؟!

 2. نسرین

  تعیر خواب گل سولمازی چیه؟

  • mohammad (:

   تعبیر خواب گل سولمازی به معنی آرامش و راحتیه ، این گل چون همیشه گلدهی می کنه نشانگر زیبایی و زنده بودن هم هستش

 3. رزگل

  تعبیرخواب گلی عجیب اما زیبا که میخوای از گلفروشی بخری اما پولت کمه چیه؟ تازه واسه عروسی کسیه که الان متاهله. بعد بری یه دشت پر گل انواع گل بچینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *